Podnośnik koszowy jednym z najbezpieczniejszych

Często do usunięcia niektórych awarii potrzebne jest użycie specjalistycznego sprzętu. Przykładem mogą być chociażby linie energetyczne na terenie Krakowa. Większość sieci elektroenergetycznej jest zrealizowana za pomocą linii kablowych, które są ułożone w ziemi. Jednak na obrzeżach miasta znajdują się tereny na których umiejscowione są napowietrzne linie przesyłowe.

Linie przesyłowe na terenie Krakowa

wynajem podnośników koszowych krakówW nieprzewidzianych sytuacjach spowodowanych ekstremalnymi zjawiskami atmosferycznymi może dojść do uszkodzenia tego typu linii. W takiej sytuacji awaria musi zostać zgłoszona operatorowi sieci przesyłowej. Czasami jednak do usunięcia tego typu usterki niezbędny jest wynajem podnośników koszowych kraków

, które posiadają odpowiedni zasięg oraz właściwości. Czasami bowiem operatorzy linii przesyłowych dysponują potrzebnym sprzętem jednak jest on już rozdysponowany do usuwania innej awarii. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie wynajem odpowiedniego sprzętu od podmiotów prywatnych. Dzięki temu elektrycy są w stanie natychmiast przystąpić do usuwania zaistniałej usterki. Podnośnik koszowy jest bowiem jednym z najbezpieczniejszych metod transportu ludzi na wymagane wysokości. Jego zasięg definiuje zakres możliwych zastosowań. W przypadku energetyki stosowane tam podnośniki powinny posiadać co najmniej kilkanaście a często kilkadziesięciometrowe ramię.

Dzięki temu możliwa będzie naprawa różnego rodzaju usterek. Warto mieć bowiem świadomość, że wysokość konstrukcji na której zawieszone są przewody jest uwarunkowana napięciem danej linii. Im wyższe napięcie tym wyższa konstrukcja nośna oraz odległość linii od powierzchni ziemi. Na terenie Krakowa funkcjonuje kilka firm prywatnych, które posiadają niezbędny sprzęt do naprawy linii, których napięcie robocze wynosi kilkaset tysięcy volt.