Beton z odpowiednią ilością impregnatu

Każdy budowlaniec stosuje impregnat do zabezpieczenia betony oraz mas betonowych. Nie każdy jednak zauważył, że od ilości tego środka zależy konsystencja betonu. Impregnat może ograniczać lub stymulować wchłanianie wody przez cement oraz piasek. To bardzo cenna wiedza, ponieważ łatwo można wykonać beton o idealnej konsystencji. Niektóre prace wymagają betonu gęstego, a inne bardziej rzadkiego.

Ile impregnatu dodawać do betonu?

impregnat do betonuPrzyjmijmy, że mowa o jednym kubiku betonu. Zazwyczaj pojemniki z tym preparatem są litrowej pojemności. Impregnat do betonu bardzo dużo zmienia w konsystencji. Sto mililitrów tego preparatu bardzo zwiększy gęstość. Dzięki temu beton jest o wiele bardziej plastyczny. Dużo szybciej zasycha, jednak częściej należy go podlewać

puttygen.biz

, aby dobrze zastygł. Jeżeli zastosujesz około trzydzieści mililitrów, beton będzie bardzo chłonny. Bardzo dobrze jest stosować taką ilość podczas robienia posadzek samopoziomujących. Być może nie zasycha tak szybko, jednak zdąży się całkowicie wypoziomować i zamienić w niezwykle gładką powierzchnię. Czasami nie potrzeba nawet wykonywać szlifowania, gdyż beton nie jest w ogóle chropowaty. Do robienia murków, parkanów oraz wylewek na podjeździe polecam około sześćdziesięciu mililitrów. Beton jest idealny do tego celu. Jednocześnie dość plastyczny i na tyle rzadki, że można go wygodnie wylewać z taczki.

Takie stosowanie impregnatu bardzo pomoże Ci w pracy na budowie. Jednak nie chodzi tutaj tylko o to, jak będziemy pracować. Ważny jest efekt naszych działań. Beton będzie odpowiednio trwały. Warto jest stosować impregnat, gdyż dzięki niemu bardzo wzmacniamy wylewki. Zwłaszcza te, które robimy na zewnątrz są bardzo zagrożone bez tego preparatu. Nie jest drogi więc nie ma sensu oszczędzać.