Sprzęt do nagrywania filmów reklamowych

Filmy reklamowe musza mieć dobrą jakość, aby faktycznie przyciągały osoby, które je obejrzały. Dlatego na planie filmowym musisz dysponować odpowiednim sprzętem. Własnie ten temat chciałbym poruszyć, ponieważ jest on naprawdę bardzo ważny. Mając dobry sprzęt możemy stworzyć bardzo udane reklamy. Ścieżka dźwiękowa przede wszystkim musi się zgrywać z tym, w jaki sposób poruszają ustami aktorzy. Autentyczność reklamy wpływa na to, jak się ją odbiera. 

Czym nagrywać filmy reklamowe? 

nagrywanie filmów reklamowychMówiąc o nagrywaniu nie możemy myśleć tylko o samych kamerach. Nagrywanie filmów reklamowych to skomplikowany proces, w którym potrzebne są różnego rodzaju sprzęty. Oczywiście kamery są jednym z najbardziej istotnych elementów. Powinno ich być co najmniej cztery, aby jednocześnie kręcić z różnych perspektyw. Każda kamera może uchwycić aktora w inny sposób, na przykład stosując plan amerykański. Tak samo jest z udźwiękowieniem. Poza mikrofonem kierunkowym niezbędne są mikroporty. Dzięki nim głos każdego aktora będzie nagrywany osobno. Tym samym po połączeniu zyskamy spójną całość. Światło ma także duże znaczenie. Trzeba je dobrze ukierunkować, aby na planie nie pojawiły się cienie ekipy, która zajmuje się kwestiami technicznymi. Do oświetlenia można stosować dużo rodzajów lamp studyjnych. Są one niesamowicie potrzebne. Mogą nawet poprawić wygląd aktora. Do kamer potrzebne są stabilizatory, za pomocą których kamera nie będzie się trzęsła. Dobrze, jeśli zamontujemy kamery na szynie przesuwnej, ponieważ ruchy będą płynne. Podczas nagrywania filmów wszelkie przejścia będą jak najbardziej naturalne. Warto mieć co najmniej jednego drona, który pomoże uchwycić aktora z góry. W przypadku niektórych reklam jest to wręcz niezbędne, aby reklama podobała się jej widzom.

Do wyprodukowania spotu reklamowego najlepiej jest zatrudnić profesjonalną ekipę filmową, która posiada sprzęt oraz umiejętności. Nie zapominajmy, że takie urządzenia potrzebują dobrych operatorów. Najlepsze agencje filmowe w Polsce zlokalizowane są w największych miastach, dlatego tam warto szukać. Nawet jeśli produkcja spotu będzie droższa, zyskasz pewność wysokiej jakości, a to jest najważniejsze. Dobry spot przyciągnie dużą liczbę klientów, dlatego szybko zobaczysz, że było to opłacalne.