Drewniane drzwi i okna nowym obliczem luksusu

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż wykonane z drewna drzwi i okna to elementy naszego domu, które cechuje niezwykła uroda różnych powierzchni i zmieniających się z upływem lat kolorów, które zawsze będą cieszyć nasze oko. Oczywistym jest bowiem, iż tzw. „plastiki” to okna, które nie pięknieją wraz z wiekiem i nie są tak trwałe.   

Mocne i wytrzymałe drewniane drzwi oraz okna 

okna drzwi drewnianeZakup takich elementów do naszego domu jak okna drzwi drewniane to decyzja na lata, dzięki której unikniemy częstych i męczących remontów. Z tego też powodu powinny być one mocne i wytrzymałe. Producenci i projektanci oferują ostatnio drzwi i okna, które zadowolą zarówno miłośników klasycznych wzorów, jak i awangardowych rozwiązań. Naturalne piękno drewna i prosta forma sprawiają, że idealnie wpasują się one w nowoczesny wystrój naszych wnętrz. Styl, design i elegancja, to jednak nie wszystko. Zawsze musimy bowiem postawić na solidną i stabilną konstrukcję. Drzwi wykonane z dębu, czy sosny posiadają praktycznie niezniszczalną powierzchnię, co jest istotne gdy już decydujemy się na montaż drzwi wykonanych z litego drewna, a nie na przykład płyty pilśniowej. Podobnie trwała i funkcjonalna jest również konstrukcja drewnianych ram okiennych, do których zawsze dopasujemy stylowe firany i zasłony, czy rolety. Obecnie producenci drzwi i okien proponują swoim klientom modele o matowej powierzchni z odporną na zabrudzenia i ślady palców powierzchnią. Dużą popularnością cieszą się także modele o wysokim połysku powierzchni, a także coraz częściej spotykane powierzchnie strukturalne łączące połysk z matem. Zawsze uda więc się nam odnaleźć modele idealne do naszych mieszkań. Warto mieć też na uwadze okoliczność, iż wraz z upływem czasu nasze drewniane drzwi i okna uzyskują coraz szlachetniejsze kolory, a sęki staną się coraz bardziej wyraziste, czego nie będziemy mogli oglądać, gdy zdecydujemy się na wybór i montaż okien pvc. 

Oczywistym jest więc, iż zakup takich elementów do naszego domu jak okna drzwi drewniane, to inwestycja na bardzo długie lata. Można nawet powiedzieć, iż drewniane drzwi będą służyły nie tylko nam, ale również naszym dzieciom. Drewno jest bowiem budulcem mocnym i wytrzymałym na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne oraz uszkodzenia mechaniczne.