Gdzie sprawdzą się promienniki gazowe?

Osoby, które szukają ekologicznego źródła ciepła, coraz częściej zwracają się ku promiennikom gazowym. Tego rodzaju urządzenia mają wiele zalet. Te umocowane na specjalnym wózku są dodatkowo mobilne, co jest dużym udogodnieniem. Kiedy warto rozważyć ich zakup? W jakich sytuacjach się sprawdzą?

Zalety promienników gazowych

promienniki gazowe na wózkuChoć mogłoby się wydawać, że stosowanie promienników gazowych jest czymś zupełnie nowym, okazuje się, że tego rodzaju technika grzewcza jest znana i używana od połowy XX wieku. Urządzenia te generują ciepło podobnie jak Słońce. Ich konstruktorzy nie bez powodu wzorowali się na naturze. Stworzyli generatory ciepła w pełni bezpieczne i przyjazne środowisku. A jak one działają? Promienniki gazowe na wózku (mobilne), jak i gazowe lampy grzewcze wykorzystują technologię emisji promieniowania podczerwonego. Źródłem energii jest w tym przypadku gaz. Rozprowadzają równomiernie ciepło, wyróżniają się dużą mocą grzewczą. Można je stosować nie tylko po to, by ogrzać pomieszczenia, ale też by je osuszyć czy dogrzać. Sprawdzają się również wówczas, gdy potrzebna jest akumulacja dużej energii w małym punkcie. Nie bez powodu używa się je w kościołach, na halach przemysłowych oraz warsztatach. W przypadku urządzeń mobilnych, promienniki ulokowane są na stabilnym wózku. Butla z gazem, jaka się na nim znajduje, jest dobrze zabezpieczona stalowymi płytami. W celu szybszego i łatwiejszego transportu urządzenia, wózek posiada specjalne koła, które ułatwiają jego przesuwanie. Wielu producentów umożliwia również modyfikację kąta nachylenia promiennika. Dzięki temu łatwo można ustawić kierunek, w którym będzie przemieszczał się strumień ciepła. A z czego wynika popularność tego rodzaju techniki grzewczej? Wyróżnia się wysoką sprawnością cieplną (nawet do 92%), daje też możliwość wydzielenia stref grzewczych. Pozwala na uzyskanie wysokiego komfortu termicznego. Ogrzewane jest nie tylko powietrze, ale też podłoga, ściana oraz meble.

Wiele osób korzysta na co dzień z ogrzewania gazowego. Do tego celu z powodzeniem wykorzystać można promienniki gazowe na wózku. Są praktyczne, niezawodne i wydajne. Pozwalają też na generowanie oszczędności zarówno przy ogrzewaniu całego obiektu, jak również ogrzewaniu stanowiskowym. Samo urządzenie ma prostą, modułową konstrukcję i jest coraz łatwiej dostępne. Można je kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych.