Drukowanie cyfrowe w województwie małopolskim

Jeżeli zależy Ci na rozreklamowaniu swojej firmy lub wydarzenia przez Ciebie organizowanego, warto stworzyć plakaty, ulotki i inne broszury reklamowe. Jeżeli nie jest to wysoko masowa produkcja, nie warto używać druku offsetowego, ale druku cyfrowego, który zapewnia podobną jakość, ale można go stosować do mniejszych nakładów.

Gdzie znajduje zastosowanie druk cyfrowy?

druk cyfrowy - KrakówNie zawsze opłacalny jest druk offsetowy, ponieważ wymaga on dużo większych przygotowań i jest lepszy do dużych serii. Jeżeli chcemy wydrukować małe serie broszur, materiałów na konferencje, do kilkuset sztuk, lepiej skorzystać z opcji druku cyfrowego. Jeżeli pracujemy w województwie małopolskim i uznamy, że wystarcza nam druk cyfrowy – Kraków zapewni nam wszystko. Zaletami takiego druku jest możliwość personalizacji, przykładowo zmiana nazwisk w zaproszeniach, albo dopisanie unikatowych tekstów na każdej kopii. Dużą zaletą jest też możliwość drukowania praktycznie od ręki – dostarczamy projekt na nośniku pamięci i prawie od razu możemy uzyskać wydruki. Metoda offsetowa wymaga więcej czasu. Dzięki temu, że projekt jest w formie cyfrowej, możliwe jest jego skalowanie, zmiana nasycenia kolorów, druk na wielu powierzchniach, takich jak choćby płótno. Pewną wadą druku cyfrowego jest ograniczony rozmiar wydruku, rzadko spotykane bowiem są urządzenia drukujące powyżej formatu B3. Jakość jest dużo lepsza od prostych, domowych drukarek czy ploterów, a tylko niewiele gorsza, a często niezauważalna od druku offsetowego. Nadaje się idealnie do wszelkich materiałów promocyjnych, szczególnie jeśli potrzebne są od zaraz. Jest kilka rodzajów druku cyfrowego – lateksowy, solwentowy, midsolwentowy, ekosolwentowy, pigmentowy, barwnikowy oraz uv. Dwa pierwsze są najszerzej stosowane. Lateksowe są dobre w pomieszczeniach, ale słabo nadają się na wystawienie na warunki atmosferyczne. Druki solwentowe są wykonywane barwnikami rozpuszczonymi cykloheksanolem, dzięki czemu są odporne na trudne warunki na zewnątrz, takie jak zmiany temperatur, wpływ promieni słonecznych oraz wilgotność.

Druk cyfrowy idealnie nadaje się do krótkich serii materiałów reklamowych, pozwala obniżyć czas oczekiwania i cenę jeśli nie potrzebujemy masowej produkcji. Projekt może przygotować każdy i nie wymaga to niezwykłych umiejętności i dodatkowej wiedzy. Jakość nie odbiega od druku offsetowego, więc jest to najlepszy wybór w krótkich seriach. Dzięki dobrej jakości wydruku podkreślimy również prestiż naszej marki i jakość naszych produktów w oczach potencjalnych klientów.