Nowy typ polerki na rynku

Na rynku mamy duży wybór profesjonalnych maszyn polerskich. Wiele z nich różni się od siebie jakością wykonywanej pracy, ale głównie mocą, która wpływa na powstały efekt. Jednymi z najlepszych, polecanych przez specjalistów, są maszyny dual action. Ich wybór gwarantuje wysoką jakość wykonania polerki.

Podstawy polerowania maszyną dual action

polerka dual actionPrzy wyborze maszyny dual action należy zwrócić uwagę na skok polerowania. Jest on bardzo ważny, ponieważ im większy skok, tym większa siła nacisku na powierzchnię. Polerka dual action charakteryzuje się ruchem oscylacyjnym na stałe, natomiast ruch rotacyjny pojawia się dopiero, kiedy zostanie wymuszony siłą odśrodkową. Najpierw jednak należy zacząć od impregnacji pada, czyli wtarcia dużej ilości pasty we włókna. Dzięki temu pasta, która służy do polerowania może zostać swobodnie nałożona na powierzchnie, bez pochłaniania jej przez gąbkę. Po nałożeniu pasty można zacząć polerować powierzchnię delikatnie dociskając maszynę do polerowanego elementu. Pad cały czas powinien być skierowany prostopadle do powierzchni, unikając wszelkiego rodzaju kątów. Należy także uważać, by nie spalić lakieru przegrzewając pastę. Kiedy element będzie już odpowiednio wypolerowany trzeba przeczyścić powierzchnię najpierw samą mikrofibrą, później z wykorzystaniem alkoholu izopropylowego. Usuwa on resztki pozostałości pasty oraz zapewnia efekt świecącego się lakieru. Dobrze wykonany zabieg polerowania tworzy efekt nawet do kilku tygodni. Wystarczy tylko dobrać odpowiednią pastę do swojego lakieru.

Kupując maszynę typu dual action warto sprawdzić wielu producentów. Jednak bez względu na wybór można mieć pewność, że sprawdzi się ona świetnie w swoim zadaniu. Polerowanie taką maszyną znacznie ułatwia dotarcie do trudnych załamań elementów, przez tworzenia uszkodzeń mechanicznych.