Dobra przyczepka rowerowa

Dzieci samodzielnie mogą jeździć na rowerze w wieku około trzech, czterech lat. Choć nawet wtedy ich jazda jest mało stabilna i wymaga asekuracji. Lepiej w takiej sytuacji przewozić dziecko w foteliku, albo specjalnej przyczepce. 

Wybór najlepszej przyczepki rowerowej  

przyczepki roweroweOd około drugiego roku życia, możemy bezpiecznie przewozić dzieci w przyczepkach. Są one bardzo wygodne dla dziecka, ale także dla rodzica, który dużo czasu spędza na rowerze. Przyczepki rowerowe możemy zaczepić z tyłu roweru i ciągnąć je za sobą, albo doczepić do przedniego koła i pchać przed sobą. Dodatkowo, są one wyposażone w funkcję wózka biegowego, dzięki specjalnej poręczy do trzymania z tyłu za dzieckiem. Kupując jeden produkt, mamy tak naprawdę dwa oddzielne. Stelaż przyczepki jest wykonany z lekkiego, a przy tym wytrzymałego aluminium, a pokrycie jest wykonane z nieprzemakalnego materiału, który przepuszcza powietrze i zapewnia dobrą wentylację wewnątrz. Dodatkowo chroni on dziecko przed wiatrem i utrzymuje ciepło w środku. Przyczepka posiada dwa wejścia zamykane na zamek. Jedno znajduje się z przodu, a a drugie z tyłu. Po bokach są umieszczone duże okna pokryte ochronną siateczka, aby maluchy mogły podziwiać widoki podczas jazdy i były zabezpieczone przed owadami i ewentualnymi kamykami mogącymi wpaść do środka podczas jazdy. Przyczepka może z powodzeniem pomieścić dwoje dzieci, gdyż ma wewnątrz duże, podwójne siedzisko. Aby dzieci nie wypadły, należy je przypiąć specjalnymi pasami bezpieczeństwa. 

Zakup takiej przyczepki rowerowej jest dobrym wyborem dla aktywnych rodziców, którzy nie mając auta chcą być mobilni razem z dziećmi. Koszt takiej przyczepki waha się od tysiąca do nawet kilku tysięcy złotych. Cena zależy od producenta, ilości funkcji jakie może spełniać i od modelu.