Najlepszy rodzaj balustrad

Balustrady są nieodłącznym elementem każdego budynku mieszkalnego, w którym znajdują się jakikolwiek latki schodowe lub balkony. Bez balustrad, budynek nie może być oddany do użytku, ponieważ nie spełnia wszystkich wymogów bezpieczeństwa, więc posiada nadal status budowy. Konieczność montażu balustrad wynika nie tylko ze zdrowego rozsądku, ale też jest uwarunkowane przez zapisy prawne, zawarte w kodeksie prawa budowlanego.

Estetyczna balustrada samonośna

balustrady samonośneNa rynku dostępnych jest kilka rodzajów balustrad. Obecnie najpopularniejsze są balustrady samonośne, które świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju budynkach, zaczynając od budynków mieszkalnych, a kończąc na tych, które są przeznaczone do użytku publicznego, takie jak szkoły. Balustrady samonośne zbudowane są z połączenie ze sobą dwóch materiałów, mowa tutaj o stali i szkle. Stal użyta do wykonania całej ramy, to najwyższej klasy stal nierdzewna, charakteryzująca się bardzo wysokim współczynnikiem odporności na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, na które narażona jest balustrada podczas codziennego użytkowania. Stal jest pokryta w całości lakierem, który jest odporny na przetarcia, dzięki metodzie którą został nałożony. Mowa tu o malowaniu proszkowym, podczas którego lakier utwardzany jest termicznie, w specjalnych piecach lakierniczych. Szkło do wypełnienia ramy, również jest odpowiednio wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. W tym przypadku używane jest szkło, które jest prawie niemożliwe do zniszczenia, ponieważ jest to tak zwane hartowane szkło bezpieczne. Jeśli jednak jedna z tafli szkła zostanie przez nas rozbita, to rozpadnie się na małe kawałki, bez ostrych krawędzie, dzięki temu nie poranimy swoich rąk podczas sprzątanie tego bałaganu.

Tego rodzaju balustrady wykonywane są na zamówienie, dzięki temu są one idealnie dopasowane do naszej klatki schodowe, balkonu lub tarasu, co daje nam jeszcze większe bezpieczeństwo. Montaż takiej balustrady jest dość prosty, ponieważ odbywa się przy pomocy podstawowych narzędzi, takich jak wiertarka. Wystarczy wywiercić odpowiednio otwory, następnie zakotwiczyć w betonie kołki tak, aby trzymały się odpowiednio mocno, ostatnim etapem montażu jest przykręcenie balustrady, do wcześniej wspomnianych kołków.