Innowacyjne technologie wykorzystane w szlifierkach

W bardzo wielu branżach wykorzystywane są szlifierki. Służą one do obróbki wykańczającej twardych powierzchni. Ich działanie opiera się na zasadzie zdzierania niewielkiej grubości warstw materiały za pomocą głowicy wykonanej z materiału odpornego na ścieranie. Użycie tych urządzeń pozwala na uzyskanie gładkiej powierzchni elementów lub powierzchni o różnej wielkości i przeznaczeniu.

Nowoczesne szlifierki firmy Festool

szlifierka festoolNajczęściej można spotkać się ze szlifierkami w budownictwie oraz przetwórstwie drewna. W obu tych dziedzinach zależny nam na tym, aby powierzchnie były gładkie, przyjemne w dotyku. Zarówno ściany jak i meble, które są odpowiednio estetycznie wykończone wpasowują się w gusta wielu użytkowników. Sam proces obróbki nie jest jednak prosty. Osoby, które zajmują się w pracy tylko szlifowaniem powinny stosować specjalne maseczki, które zapobiegają wdychaniu niebezpiecznego pyłu do płuc. Nie zastosowanie się do zasad bezpieczeństwa i higieny pracy może skutkować w takim przypadku poważnymi chorobami układu oddechowego. Producenci jednak starają się, aby praca polegająca na szlifowaniu była coraz łatwiejsza i mniej niebezpieczna. Wprowadzają nowoczesne rozwiązania, które mają zwiększyć efektywność urządzeń i poprawić komfort pracy. Pionierem w dbaniu o komfort jest firma Festool. Inżynierowie, którzy tworzą urządzenia dla tej firmy, przywiązują ogromną wagę do detali. Dzięki temu szlifierka Festool jest tak chętnie wybierana zarówno przez detalicznych klientów jak i firmy. Dzięki specjalnym głowicom i użyciu materiałów o bardzo wysokiej klasie ścieralności, sprzęt może niezawodnie nam służyć bardzo długo. Firma dba również, aby szkodliwe pyły nie unosiły się w powietrzu podczas pracy. Stosują specjalne odkurzacze z bardzo mocnym ssaniem oraz specjalne, niepylące pojemniki wykonane z poliestru, które zbierają kurz.

Oprócz niezawodności i ograniczonego pylenia, szlifierki Festool są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Są wykonane z materiałów antystatycznych, które nie zbierają ładunku elektrycznego podczas pracy. W zależności od materiału, który poddajemy obróbce, możemy dobrać odpowiednią prędkość obrotową, co znacznie ułatwia szlifowanie danego elementu. Największym atutem tych urządzeń jest jednak to, że są bardzo lekkie. Umożliwia to swobodne ich używanie, podczas szlifowania powierzchni nad głową pracownika.