Dobre biuro rachunkowe

Nie każdy może pracować w biurze rachunkowym, bo poza kierunkowym wykształceniem, potrzebne są takie cechy osobowościowe jak dokładność i terminowość. W biurze jest dużo więcej pracy, gdyż obsługuje się kilka, lub nawet kilkadziesiąt różnych firm naraz, ale pracuje tu kilka księgowych, które są w stanie rozliczyć tylu klientów w ciągu miesiąca.

W jakim mieście jest najwięcej biur rachunkowych?   

biuro rachunkowe warszawaIm większe miasto, tym większa konkurencja i w związku z tym wiele firm działających w tej samej branży. Ma to swoje plusy dla klientów i też minusy dla właścicieli, bo muszą walczyć o klientów. Jeżeli chcemy, aby obsługiwało nas dobre biuro rachunkowe Warszawa będzie miastem, w którym z pewnością takie znajdziemy. Niemalże na każdej ulicy znajduje się kancelaria rachunkowa. Dokonując wyboru tej najlepszej, dobrze jest wcześniej porównać ofertę kilku niezależnych biur i sprawdzić co nam mogą zaoferować w tej samej cenie. Duże biura rachunkowe świadczą kompleksowe usługi obejmujące księgowość, kadry i doradztwo podatkowe. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo w jednym miejscu mamy załatwione aż trzy sprawy, za które płacimy tylko raz. Małe, jednoosobowe działalności gospodarczej wymagają jedynie prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, natomiast duże spółki, zgodnie z polskim prawem, muszą mieć prowadzoną pełną księgowość. Kadry powinna mieć prowadzona każda firma, która zatrudnia choć jednego pracownika, gdyż należy mu założyć teczkę z aktami osobowymi i prowadzić ewidencję czasu pracy wraz z kartą urlopową. Zamiast biura, możemy zatrudnić samodzielną księgową, która wykona dla nas tą samą pracę w siedzibie firmy, ale będziemy musieli ją zatrudnić na etacie i zagwarantować odpowiednie warunki i dać narzędzia do pracy. Jest to droższe rozwiązanie, ale księgową mamy tylko dla siebie i zawsze będzie miała dla nas czas, czego nie można powiedzieć o pracownikach biura rachunkowego.

Jeżeli nie chcemy płacić za usługi księgowe, to możemy sami prowadzić swoją rachunkowość w wersji papierowej, albo elektronicznej, wykupując odpowiednie oprogramowanie. Jednak wymaga to poświęcenia swojego czasu i znajomości przepisów podatkowych i ustawy o rachunkowości. Warszawa jest dużym miastem, w którym znajdziemy odpowiednie biuro, lub księgową.