Labrador w nowym domu

Przybycie do domu nowego psa jest zawsze wielkim wydarzeniem. Zwłaszcza jeżeli chodzi o psa rasy labrador, który jest obecnie najczęściej wybieranym pupilem. Jest to rasa, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Jednak najwięcej posiadaczy tego typu psa znajduje się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce. Jest to spore zwierzę, które w dorosłym życiu potrafi być bardzo energiczne. Dlatego często zaskakuje właścicieli.

Wyprawka i dobre nawyki szczeniąt 

szczeniaki labradora z rodowodemWarto przygotować się na jego przybycie już od samego początku. Jeżeli chodzi o odpowiednią wyprawkę dla naszego szczeniaka można rozpocząć zakupy od legowiska. Powinno być ono większych rozmiarów. Dodatkowo można zwrócić uwagę na materiał, ponieważ są takie modele, które lepiej się czyści. Wtedy pozbycie się sierści nie jest problemem. Szczeniaki labradora z rodowodem mając więcej miejsca dla siebie mogą tam mieć różnego rodzaju smakołyki oraz swoje zabawki. Dlatego dla tej rasy wskazane jest legowisko, które pomieści dużego psa w dorosłym wieku. Równie ważne będą miski do jedzenia. Na rynku mamy wiele modeli. Wybór zaczyna się od tych wykonanych z sztucznego materiału jak i tych metalowych ze stojakiem. Każde rozwiązanie ma swoje plusy. Dla szczeniaka warto nabyć mniejszych rozmiarów miskę a dopiero w późniejszym wieku zadbać o większą. Labrador dzięki temu uniknie zabrudzeń w pokarmie i nie będzie rozlewał wody. Jest to rasa, która szczególnie ją lubi dlatego szczeniak mając do dyspozycji większą miskę z jej zawartością może zacząć organizować sobie kąpiele. Kolejnym elementem jest obroża. Od razu warto zadbać o lekką smycz dla naszego szczeniaka aby oswajać go z chodzeniem na niej od najmłodszych lat. Później labrador uzna to za naturalne zjawisko i nie będzie stanowił problemów na spacerach.

Jest to rasa, która jest bardzo masywna dlatego od początku warto uczyć go poprawnego zachowania podczas spacerów aby w późniejszym wieku uniknąć ciągnięcia na smyczy i wyrywania się. Obroża dla szczeniaka powinna być wykonana z lekkiego materiału, który będzie delikatny. Jest to mały pies dlatego powinien czuć się w niej jak najbardziej komfortowo. Szczeniak na początku może mieć ją zakładaną tylko co jakiś czas aby zdążył się przyzwyczaić.