Linkedin i marketing dla firm

 

Nasza firma przez długi czas szukała odpowiednich pracowników, którzy mogliby się zająć bardziej specjalistycznymi zadaniami, jakie mieliśmy dla nich zaplanowane. Jednak korzystając z różnych portali, gdzie zamieszczane były ogłoszenia o pracę oraz z firm headhunterskich nie odnieśliśmy odpowiedniego efektu. Nasz szef na spotkaniu dzisiaj rano powiedział, że bardzo dobrym kanałem, jak usłyszał od swojego znajomego dotarcia do klientów jest właśnie Linkedin.

Konta firmowe na Linkedin

linkedin konto firmowePostanowiliśmy samodzielnie sprawdzić, czy faktycznie potrafimy założyć dla naszej firmy konto, gdzie będziemy mogli z jednej strony szukać nowych pracowników na bardziej specjalistyczne stanowiska, a z drugiej będziemy mogli zamieszczać najciekawsze informacje z branży, które sprawią, że faktycznie nasza firma będzie stawała się coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Linkedin konto firmowe to jak się okazało bardzo dobra możliwość nie tylko dla największych firm, które dysponują potężnymi budżetami na działania marketingowe, ale też dla takiej firmy jak nasza, która faktycznie codziennie staje przed zadaniem odszukania odpowiednigo pracownika posiadającego wystarczające kompetencje na zajęcie stosownego stanowiska. Szybko jednak zdaliśmy sobie sprawę, że najlepszą opcją będzie własnie Linkedin konto firmowe prowadzone przez wykwalifikowanego pracownika z zewnątrz. Bardzo sprawnie znaleźliśmy jednego freelancera, który specjalizował się dokładnie w mediach społecznościowych i bardzo szybko potrafił dla nas znaleźć odpowiednie rozwiązanie naszego problemu. Zaplanował więc od początku do końca pełną komunikację marketingową dla naszej firmy i sprawdził, jaki będzie potrzebny budżet reklamowy. Dzięki temu portal Linkedin konto firmowe było prowadzone w bardzo dobry sposób i na pierwszy rzut oka było widać, że faktycznie firma jest bardzo zaangażowana. Wszystko tak naprawdę dzięki pracownikowi który doskonale odnajdywał się na tym portalu i wiedział, jak ubrać w słowa naszą wiedzę, którą mamy do przekazania.

Problem z poszukiwaniem odpowiedniego pracownika zniknął. Bardzo sprawnie pracownik zaproponował dla nas pełną komunikacje, a my codziennie sprawdzaliśmy wszystkie wpisy, jakie się pojawiają. Dzięki temu Linkedin konto firmowe uważamy za bardzo dobrą możliwość. Nie wiedziałem, że posiadając tak mały budżet na reklamę możemy zwiększać zasięgi naszych postów, ale faktycznie było to możliwe. Teraz z dumą widzimy, jak pracownicy składają swoje aplikacje na stanowiska, na jakie ich szukamy.