Gdy prowadzisz firmę transportową – o czym nie możesz zapomnieć?

Prowadzenie własnej firmy transportowej wymaga zatroszczenia się o stan posiadanego sprzętu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ to właśnie od niego zależy czy nasza firma będzie działała sprawnie. Wymagane naprawy są w wielu przypadkach głównym powodem przestoju, co powoduje niemożliwość realizacji kolejnych zleceń. Dlatego też powinniśmy zadbać o to aby sprzęt w naszej firmie był zawsze sprawny i w każdej chwili gotowy do użycia. W tym celu wiele firm prowadzi własne serwisy maszyn, co sprawia, że czas ich ewentualnej naprawy jest o wiele krótszy. O czym zatem nie nie można zapomnieć prowadząc własną firmę transportową?

Ciężki sprzęt czyli transport specjalny

transport HDSJeżeli chcemy zwiększyć ofertę naszej firmy transportowej, dobrym pomysłem może okazać się transport hds. Jest on wykorzystywany głównie do transportu wielkich towarów, wymagających ich załadunku za pomocą specjalnych dźwigów. Dlatego też niezbędny okaże zakup samochodu ciężarowego, posiadającego żuraw. Hydrauliczny dźwig samochodowy jest to dźwig zamontowany na nadwoziu samochodu ciężarowego, służy on do załadunku i rozładunku towarów. Część robocza takiego urządzenia składa się z obracanego ramienia, opartego na ramie dźwigu. Najczęściej stosuje się go do rozładunku i załadunku samochodu na którym jest zamontowany oraz do prac budowlanych i remontowych. Napęd takiego dźwigu składa się z pompy hydraulicznej, napędzanej przez silnik samochodu. W celu zwiększenia bezpieczeństwa pracy, taki samochód jest podparty dodatkowymi bocznymi podporami, by w czasie podnoszenia ładunku zwiększyć jego stabilność. Decydując się na wprowadzenie takiej usługi do oferty naszej firmy transportowej, musimy zadbać o to aby jego operatorzy posiadali odpowiednie uprawnienia, poświadczone zdanym egzaminem państwowym. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że osoby obsługujące taki samochód są odpowiednio wykwalifikowane, co zapewni bezpieczeństwo podczas pracy.

Niezbędny serwis – konserwacja i naprawa dźwigów

konserwacja HDSJeżeli zdecydowaliśmy się na zakup sprzętu hds do naszej firmy, powinniśmy zadbać o jego okresowe przeglądy w celu zdiagnozowania oraz usunięcia powstałych podczas pracy awarii. Konserwacja hds dotyczy przede wszystkim hydraulicznych elementów całego urządzenia, dzięki czemu wszystko będzie działać sprawnie. Takie przeglądy powinny odbywać się przynajmniej raz w roku i być pod stałym nadzorem odpowiednich służb, co zapewni ciągłą sprawność takiego sprzętu. W przypadku gdy urządzenie znajdujące się w naszej firmie ulegnie awarii, powinniśmy skontaktować się z wyspecjalizowanym serwisem w którego ofercie znajdzie się naprawa hds. Według portalu transportowego www.portal-transportowy.pl Jego pracownicy zajmą się między innymi:

  • regeneracją i wymianą pomp hydraulicznych,
  • naprawą elektryki,
  • likwidacją uszkodzeń mechanicznych,
  • uszczelnieniem całego systemu.

Dzięki skorzystaniu z takich usług, będziemy mieć pewność, że sprzęt znajdujący się w naszej firmie pozostanie sprawny, co umożliwi wykonywanie zleceń na czas.

Większa wydajność czyli niezbędne turbiny

turbosprężarkiProwadząc własną firmę transportową, powinniśmy oprócz dbania o ogólny stan techniczny pojazdów, poświęcić szczególną uwagę wybranym ich elementom. Do jednych z nich należą turbosprężarki. Są to maszyny wirnikowe, składające się z turbiny i sprężarki, służące do zwiększenia mocy silnika w celu np. przyspieszenia pojazdu podczas wyprzedzania czy podjazdu pod górę. Główną ich zaletą jest wzrost sprawności silnika poprzez wykorzystywanie energii gazów wydechowych oraz brak odczuwalności spadku mocy silnika. Ich minusem jest fakt, iż przyczyniają się do szybszego zużycia podzespołów danego silnika.

Specjalistyczne naprawy – wymagający serwis turbin

wał napędowyMówiąc o turbosprężarkach, nie można zapomnieć o ich naprawie. Na podstawie www.autocentrum.pl wiadomo, że regeneracja turbosprężarek do ciężarówek, prowadzona jest przez wykwalifikowane serwisy, posiadające duże doświadczenie w tej kwestii. Polega ona na szczegółowej diagnostyce oraz czyszczeniu wszystkich elementów w myjkach ciśnieniowych i ultradźwiękowych oraz piaskowaniu w śrutownicach. Po wymienieniu wszystkich uszkodzonych elementów turbiny, są one wyważane oraz doważane na wyważarce, gdzie dochodzi do stymulacji pracy turbosprężarki. Ostatnim etapem jest zamontowanie wszystkich elementów turbiny i jej regulacja.

Podsumowując

Prowadzenie firmy transportowej wymaga zwrócenia uwagi na szereg elementów, które mają bezpośredni wpływ na jakość wykonywanych usług. Warto pamiętać, że w przypadku powstania jakichkolwiek awarii sprzętu, powinniśmy być przygotowani na bardzo wysokie koszty ich naprawy. Wszystko to sprawi, że nasza firma będzie mogła zdobywać kolejnych klientów a także będzie cieszyła się dobrą opinią na rynku.